O mne

Svadobný reportážny fotograf Peter Vojtaško - Profesionálna svadobná, reportážna a dokumentárna fotografia na celom území SR. Prirodzená, moderná, kreatívna, emocionálna, uprostred diania, pôsobivá a dostupná.

 

SVADOBNÝ REPORTÁŽNY FOTOGRAF Peter Vojtaško, narodený 1.4.1978, Košice

 

K fotografii som sa dostal vďaka môjmu otcovi, ktorý sa takmer celý svoj život venuje novinárskej činnosti a fotografii. Už od malička ma zaujímal a fascinoval proces výroby čiernobielej fotky. Keďže sme mali doma kompletne vybavenú fotokomoru, občas som sa prizeral, ako otec „čaruje“ so svetlom a zväčšovákom. Bol to zložitý, no nesmierne fascinujúci spôsob vzniku obrazu. Tieto a nasledujúce okamihy ma lákali spoznávať, čo všetko fotografovanie obnáša. Preto som popri strednej škole začal otca sprevádzať po rôznych spoločenských akciách, vďaka čomu som získal prvé skúsenosti s reportážnou fotografiou.

Postupom času bolo vedomostí a zručností čoraz viac, a v rodine bola jedna svadba....

Aj keď som z generácie, ktorej sa už len okrajovo dotkla čierno-biela fotografia, patrím ku tým šťastnejším, ktorí si to naživo vyskúšali a zažili.

 

FOTOGRAFIA PRIŤAHUJE POZORNOSŤ.

A fotograf  Peter Vojtaško sa postará o to, aby Vaša jedinečná udalosť bola zdokumentovaná.

Už pár rokov spolupracujem externe ako fotograf pre spoločnosť Wagon Slovakia, kde pravidelne prispievam fotomateriálom do ich firemného magazínu „Wagon Express“ a ako fotograf spolupracujem aj s košickou kanceláriou prezidenta, kde pre nich fotografujem návštevy pána prezidenta vo východoslovenskom regióne, ako aj prijatie návštev u pána prezidenta.

Minulý rok som bol spoluautorom knihy (fotografickej časti): „Kaviareň Slávia“ a taktiež spoluautorom knihy: „Pamiatky siedmych kultúr v slovenských mestách Euroregiónu „Tatry“, kde som tiež ako autor fotografií.

Od roku 2001 som členom novinárskej organizácie Slovenský syndikát novinárov.

 

Peter Vojtaško.

 

Svadobný reportážny fotograf Peter Vojtaško - Profesionálne svadobné, reportážne a dokumentárne fotografie na celom území SR. Prirodzené, moderné, kreatívne, emocionálne, uprostred diania, pôsobivé a dostupné.